Z Očovej do Dubaja

V dňoch 17.02.2019 – 21.02.2019 sa naša spoločnosť v zastúpení p. Moravíkom a p. Murínom zúčastnila na potravinárskom medzinárodnom veľtrhu GULFOOD DUBAI 2019, kde spolu s ďalšími siedmymi vystavovateľmi zo Slovenska prezentovali naše slovenské produkty.

Viac z atmosféry zo samotného veľtrhu môžete vidieť na nasledujúcom odkaze.

https://www.facebook.com/celpozdravavyziva/posts/2130097973700488?notif_id=1550744323630525&notif_t=page_post_reaction

Prinášame Vám trošku atmosféry z potravinárskeho veľtrhu v Dubaji, kde máme aj my stánok s našimi produktami. Dnes je posledný výstavný deň.

Uverejnil používateľ Celpo – zdravá výživa Streda 20. februára 2019

Slovensko vyváža do Spojených arabských emirátov stále viac našich lokálnych výrobkov

  • Slo­ven­ský export po­tra­vín na trh Spo­je­ných arab­ských emi­rá­tov (SAE) má z dl­ho­do­bého hľa­diska ras­túci trend
  • Podľa ak­tu­álne do­stup­ných šta­tis­tic­kých úda­jov do­sia­hol v roku 2018 za ja­nuár až no­vem­ber 0,7 mi­li­óna eur
  • Naši po­tra­vi­nári tak­tiež v Du­baji pred­sta­vili svoje vý­robky tak­mer 100 000 náv­štev­ní­kom

viac sa dočítate na:

https://www.startitup.sk/slovensko-vyvaza-do-spojenych-arabskych-emiratov-stale-viac-nasich-lokalnych-vyrobkov/?

 

Tradičná chuť Látok

Uplynulý víkend sme podporili gastronomickú akciu Tradičná chuť Látok, kde ste mohli vidieť, cítiť ba dokonca aj ochutnať tradičné slovenské jedlá.

Vyhodnotenie projektu Ministerstva pôdohospodárstva (MP) na podporu slovenských výrobcov a výrobkov.

Zúčastnili sme sa vyhodnotenia projektu Ministerstva pôdohospodárstva (MP) na podporu slovenských výrobcov a výrobkov v obchodných reťazcoch na Slovensku a čiastočne i v zahraničí. Vďaka Ministerstvu a jeho vyjednávacej podpore percento slovenských výrobkov v reťazcoch na Slovensku pomaly stúpa a v súčasnosti dosahuje 40%, čo je však aj podľa ministerky stále malé číslo.

Vďaka tejto vyjednávacej pomoci aj niektoré naše Celpo výrobky môžete nájsť v sieťach Kaufland, Metro a Terno.

Celpo Bio výrobok ochutnala aj vynikajúca moderátorka Janka Hospodárová.

Slovensko má mnoho výrobcov kvalitných výrobkov… preto podporme slovenské, hoci môžu byť o čosi drahšie… je to cena za vyššiu kvalitu.

Výherkyňa súťaže

A takto šťastne vyzerá výherkyňa súťaže pani Denisa Kukuliaková s vlastným výberom našich produktov. Ešte raz gratulujeme a želáme jej dobrú chuť 🙂

Do práce na bicykli

Nášmu cyklistickému tímu v rámci projektu „do práce na bicykli“ sa podarilo v mesiaci máj najazdiť úctyhodných 881,97 km, čím sa podarilo ušetriť 220,49 kg CO2. Týmto výkonom obsadili z celkového počtu registrovaných tímov v okrese Detva (9 tímov) krásne 2. miesto k čomu im gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu spoločnosti v tomto projekte. Naďalej im prajeme veľa šťastných kilometrov. 

Špaldové celozrnné chlebíčky

Špalda je veľmi bohatá na vitamín E, je známa svojimi antioxidačnými vlastnosťami, rovnako ako vitamíny skupiny B. Okrem toho, že je bohatá na minerály, je vynikajúcim doplnkom železa a vápnika.

Pšeničné a ryžové celozrnné chlebíčky

Veľká pozornosť pri výrobe celozrnných chlebíčkov sa venuje výberu tých najvhodnejších a najkvalitnejších surovín. Základnou surovinou je prvotriedna pšenica a ryža, ktorá je vhodná pri redukčných diétach a celkovom prečisťovaní črevného traktu. Ryža je okrem bežného spotrebiteľa určená aj pre ľudí so špeciálnou chorobou – celiakou.

 

BIO kukurica

Fialová kukurica je kvôli obsahu fenolov, antikyanínu a antioxidantov klasifikovaná ako funkčná potravina, to znamená že prispieva k vyváženej strave a podpore zdravého životného štýlu. Kukurica obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, A, E. Z minerálnych látok obsahuje fosfor, draslík, vápnik či horčík a zo stopových prvkov mangán, meď, jód, selén, železo a zinok.